Pieci videoapskati

"Dixit" attēls no Shut Up & Sit Down apskata

Kamēr GaldaSpēļu.org autori slinko un / vai rīkojas ārpus bloga, piedāvājam lasītājiem nosist laiku ar pieciem mūsu iemīļotākajiem galda spēļu videoapskatiem (ar piemēriem, kas veltīti piecām spēlēm, ko paši vēl neesam apskatījuši).

The Dice Tower

Vispirms – visai klasiski un regulāri publicēti videoapskati, kas jau gadiem ilgi gūst atzinību BoardGameGeek mājaslapā – The Dice Tower.

Dice Tower apskati nav krāšņākie pasaulē un brīžiem šķiet pārāk pielaidīgi, nenosaucot draņķīgas galda spēles to īstajos vārdos. Tomēr nevar noliegt šīs 10 – 30 minūšu garo apskatu sērijas lielāko plusu: apskatu ir daudz. Lielākajā daļā gadījumu, ja vēlēsieties iegādāties kādu spēli, šo spēli būs apskatījis Toms Vasels vai kāds no viņa kolēģiem, ļaujot jums gūt īsu un virspusēju, bet tomēr – ieskatu spēles darbībā un kvalitātē.

Drakkenstrike’s Components Breakdown

Arī Džeremija Salinasa jeb Drakkenstrike apskati savu popularitāti ieguvuši BoardGameGeek, piedāvājot lielisku, mazliet dziļāku alternatīvu visuresošajam Dice Tower.

Pusstundu – četrdesmit minūtes garie Drakkenstrike apskati daudz detalizētāk izklāsta spēles procesu, aplūkojot spēles laukumu un tā sastāvdaļas. Šī iemesla dēļ “Components Breakdown” ir piemērotāks spēlētājiem un potenciālajiem pircējem, kas zina, ko meklē spēlēs – informācijas pārbagātība īsajos video var atbaidīt spēlētājus, kas nav pārliecināti par savām vēlmēm.

Shut Up & Sit Down

Shut Up & Sit Down videoapskatu veidotāji Kvinns un Pols savas lapas “Par mums” sadaļā apgalvo, ka vēlas redzēt galda spēļu apskatus tikpat pārsteigumiem pilnus un izjustus, cik pašu spēlēšanas hobiju. Manuprāt, tas izdodas.

Shut Up & Sit Down mērķauditorija ir cilvēki, kas jau šo – to zina par spēlēm. Vai vismaz ir garastāvoklī, kas ļauj viņiem četrdesmit minūtes smieties par dažādas kvalitātes jokiem, kas visai bieži saistīti ar (uzminējāt) galda spēlēm. Tomēr vispatīkamākā SU&SD sastāvdaļa ir nevis humors, bet kritika. Abu līdzautoru gaumes visai bieži nesakrīt, tādēļ lielākā daļa apskatu iekļauj sevī vismaz pāris skarbus teikumus par katru spēli, iespējams, mazliet samazinot skatītāju budžeta deficītus.

The Untitled Flash Based Review Thing

Ja uzkrītošs mazbudžets nav šķērslis un gribas paspēt šo-to uzzināt par spēli mazāk kā desmit minūtēs, ir vērts padomāt par Pola Springera “The Untitled Flash Based Review… Thing“.

Par UFBRT viss kļūst skaidrs, tiklīdz noskatāties pirmo apskatu. Ātri un nedaudz izklaidējoši par spēles procesu, lielākoties ignorējot visu pārējo. Manuprāt, šie apskati ir informācijas apjoma ziņā ļoti līdzīgi The Dice Tower (lai gan UFBRT ir kritiskāks) – tādēļ varat izvēlēties sev tīkamāko formu un palikt pie tās.

TableTop

Savukārt, ja UFBRT jūtamais budžeta trūkums rada diskomfortu jūsu buržuāzijas dvēselē, varat pievērsties jaunākajam un iespaidīgākajam galda spēļu apskatam interneta ārēs – Vila Vītona “TableTop“.

Augstas izšķirtspējas pusstundu garie video (pagaidām pieejams ir tikai SmallWorld veltītā debija) ne tikai pārstāsta spēles noteikumus un tās procesa īpatnības, bet velta ievērojamu laiku, lai parādītu to, kā Vils ar saviem kolēģiem, paziņām un draugiem spēlē savu apskatāmo objektu – kas ir ārkārtīgi vērtīgi it sevišķi tad, ja nespējat iedomāties spēles procesu, izlasot tās noteikumu grāmatiņu. Pie tam, ņemot vērā, ka apskata autori izmanto pilotepizodi, lai gūtu konstruktīvus iebildumus par apskatu struktūru, fontu izmēru un video garumu, nākotnē varam cerēt uz vēl gludākiem, skaistākiem un ērtākiem video apskatiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s