Galda spēļu elektroniskās versijas. Vol. 1: “Ticket to Ride”

PC/Mac versija

Tā kā man vispār patīk spēlēt datorspēles, esmu izmēģinājusi arī dažas galda spēles, kurām izveidota elektroniskā versija. Ir tādas, kuras esmu spēlējusi gan uz PC, gan dzīvē, un arī tādas, kuras tikai elektroniski. Tas ir arī labs veids, kā iepazīties ar galda spēli, ja vēl nav īsta pārliecība, ka gribas to iegādāties.

Šoreiz vēlos sniegt ieskatu galda spēles “Ticket To Ride” elektroniskajās versijās. Par spēli noteikti būs apskats, kad būsim Latvijā, jo Anglijas spēļu kolekcijā mums tās nav.

“Ticket To Ride” ir visai miermīlīga vilcienu un to maršrutu būvēšanas spēlē. Visa darbība notiek uz kartes. Tajā ir iespējams aizceļot no Itālijas valstīm līdz pašai Rīgai, apbraukāt ASV vai, piemēram, izbraukt cauri Šveices kalniem. Spēle ir pieejama vairākās versijās – Eiropas, Skandināvijas, Šveices, Vācijas un ASV, kā arī ir paplašinājumi, kuri dod jaunas maršrutu kārtis un ievieš jaunus noteikumus.

iPad versija. Spēle darbībā.

 “Ticket To Ride” ir kompānijas “Days of Wonder” ražojums. Tas vien jau nozīmē, ka, ja arī spēle nešķitīs pārāk aizraujoša, pie estētiskā pievilcīguma būs ļoti piedomāts. Pirmā elektroniskā versija parādījās uz PC un Mac. Spēles princips nemainās, bet, ja dzīvē spēlētāji izvēlas krāsu, ar kuru spēlēt, tad šeit jau ir 5 personības, kuru lomā ir iespējams iejusties. Parādoties mūsdienīgām ierīcēm kā iPad, “Days of Wonder” neskopojās ar savu kreativitāti un izveidoja spēles versiju arī šim gadžetam. Katrai versijai, protams, ir savi plusi un mīnusi.

PC/Mac versija. Spēle darbībā.

 Datora versijai ir viens liels mīnuss. Ja spēlē pret datoru, tad pārējiem spēlētājiem gājieni ir ieprogrammēti tik ļoti paredzami, ka pēc trīs spēlēm jau ir iespējams uzminēt, kāds būs iznākums. Piemēram, spēlētājs “Herr Doktor” visu spēles laiku necenšas izpildīt maršrutus, bet tikai būvē garākos posmus. Ar laiku tas paliek ļoti kaitinoši un garlaicīgi. iPad versijā, kaut arī joprojām tiek spēlēts pret botiem, katrā spēlē tie izturas citādāk. Abas šīs versijas ir spēlējamas arī online režīmā, kurā var spēlēt pret svešiem (vai pazīstamiem) cilvēkiem no visas pasaules. Man personīgi nekad nav paticis tā spēlēt, jo tas ir visai lēns process un dažreiz spēlētāji spēles vidū pamet spēli. Tomēr “Days of Wonder” ir rīkojušies gudri un, ja kāds spēlētājs aiziet, tad viņa vietā nāk dators. Līdz ar to spēle nav jāsāk no sākuma.

iPad versija. Spēle darbībā

 Runājot par interfeisu, iPad versijā tas ir daudz parocīgāks, nekā PC/Mac. Ļoti iespējams, jo pats iPads ir kompakta ierīce un spēļu spēlēšanai tā vienmēr ir ērta. Kā arī PC/Mac versijai krāsas ir mazliet bālākas un neizsteiksmīgākas.

PC/Mac versijas punktu skaitīšana.

 Protams, ka spēlēt galda spēli datorā nav ne tuvu tas pats, kas spēlēt to dzīvē ar reāliem cilvēkiem. Sociālais prieks šajā gadījumā ievērojami noplok. Toties spēle ar datoru aizņem mazāk laika, jo dators savus gājienus izdara ātri, tātad izpaliek gaidīšanas laiks. Protams arī nav jāsaorganizē cilvēki, ja ātri gribas izspēlēt kādu patīkamu spēli. Kā jau minēju sākumā, tas ir labs veids, kā iepazīties ar galda spēli un izlemt vai tā šķiet pietiekami interesanta, lai to iegādātos.

iPad versijas punktu skaitīšana.

Spēli iespējams spēlēt šeit, tikai vispirms būs japiereģistrējas. Var arī iegādāties lejupielādējamo versiju. Ja iepatīkas, var nopirkt veikalā “Ludo” kā galda spēli.

Advertisements

5 thoughts on “Galda spēļu elektroniskās versijas. Vol. 1: “Ticket to Ride”

 1. Es uz iPhona esmu novilcis šitādas galda spēļu elektroniskās versijas:

  1) Settlers of Catan (“Katanas ieceļotāji”)
  2) Cluedo
  3) Game of Life
  4) Carcassonne (“Karkazone”)
  5) Roll Through the Ages

  Subjektīvi vislabāk patīkās Katana un Karkazone (tieši elektroniskās versijas, galda versijas spēlējas pavisam savādāk), pārējās tomēr tādas neveiklas šādā formā. Katana laikam pat visorganiskāk jūtas uz mazā ekrāna – spēlēt ir ērti, vienkārši un pat aizraujoši, neskatoties, ka spēlēt lielakoties pret [pat ne tik ļoti] dumjo datoru.

  • ‘Carcassonne’ iOS versija ir satriecoša, nudien. Ir ļoti intuitīvs interfeiss, ātrs temps, diezgan kvalitatīvs AI (it īpaši Count un Countess, laikam). Jā, laikam tā ir vienīgā galda spēle pagaidām, kuras elektroniskā versija ir iepatikusies vairāk par parasto (un parastā arī ir spēlēta ļoti daudz). Būs jāuzraksta apskats, jāpiemin arī pilnīgi obscure PC versija, ko kaut kad pamēģināju.

 2. Atpakaļ ziņojums: Ticket to Ride: Europe | GALDA SPĒLES

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s