Septiņas vienkāršas spēles trim vasarīgām situācijām

Vasaras sezonai pieņemoties sparā, esam nolēmuši atrast tās spēles, kas ir vispiemērotākās trim šajā gadalaikā sastopamām situācijām – ceļojumam, mierīgam vakaram ar draugiem un tai vienai brīvajai stundai pirms Grandiozā Vasaras Plāna.

Visas septiņas mūsu piemeklētās spēles ir vienkāršas un piemērotas jaunpienācējiem galda spēļu pasaulē, tomēr esam pārliecināti, ka šīs spēles neatstās neapmierinātus arī atbilstošās situācijās nonākušus rūdītus galda spēļu veterānus.

Vasarīga situācija Nr 1: Ceļojums.

Ņemot vērā vasaras sezonas meteoroloģiskos priekus, došanās ceļojumā varētu aizvien biežāk nodarbināt gan galda spēļu spēlētājus, gan nespēlētājus, sagādājot tiem gan visus ceļošanas priekus, gan arī nomācošu dīkstāvi lidostās, autoostās un tajās lietainajās dienās, kad īsti negribas pamest to kafejnīcu, kas tik lieliski raksturo Marakešas / Stokholmas / Pāvilostas patieso būtību.

Divas spēles, kas varētu kliedēt garlaicību ceļojuma garlaicīgajos brīžos ir ‘Hive’ un ‘Ingenious: Travel Edition’.
Tāpat kā visiem diezgan labi zināmais šahs, arī ‘Hive’ un ceļojuma ‘Ingenious’ ir uzstādāmi minūtes laikā un izspēlējami pusstundas ietvaros. Abas spēles nepieprasa veselu ēdamgaldu, lai tās uzstādītu, jo spēles laukums ir salīdzinoši mazs (‘Hive’ gadījumā laukums nav nepieciešams vispār); noteikumi ir salīdzinoši vienkārši un spēles kaste nav lielāka par pieklājīgu grāmatu.

"Ingenious: Travel Edition"

Vienīgie trūkumi šīm ceļojuma galda spēlēm – tās visas ir paredzētas diviem spēlētājiem un ir diezgan abstraktas (spēlētāju, kas mīl ar tematiku piesātinātas spēles, nepārliecinās arguments, ka šaha zirdziņa vietā var iedomāties varenu bruņinieku vai ka ‘Hive’ skudru centienus ielenkt bišu māti var reālistiski iedomāties).

[Šīs spēles arī Ludo.lv: ‘Hive‘ un ‘Ingenious: Travel Edition‘]

Vasarīga situācija Nr 2: Vakars ar dzērieniem, draugiem un galda spēli.

Šie ierobežojumi kļūst īpaši nozīmīgi mierīgā vakara pasēdēšanā ar mērķi izklaidēties, nevis nodoties skaitļošanai un kalkulēšanai*. Šādiem ‘džina-tonika-galdaspēļu’ vakariem ir nepieciešams kaut kas mazliet lielāks un tematiskāks.

Šādām situācijām kā radītas ir ‘Ticket to Ride: Europe’, ‘Galaxy Trucker’ un ‘Last Night on Earth’. Dzelzceļa būve no Rīgas uz Lisabonu, kanalizācijas iekārtu pārvadāšana tālā nākotnē un mazpilsētas iemītnieku centieni izbēgt no zombijiem piešķir ievērojami lielākas iespējas iejusties tēlos un ķircināt savus pretiniekus nekā spēles, kuru pamatprincips ir dažādu krāsu sešstūru izvietošana rindās.

"Last Night On Earth" varoņi aizsargā muižu no zombijiem

Piesviežot klāt labu devu nejaušības, ātri apgūstamus noteikumus un košu, ilustrācijām bagātu spēļu dizainu, ir iespējams iegūt trīs spēļu maisījumu, kas lieliski iet kopā ar jūsu mīļāko vasaras dzērienu.

[Šīs spēles arī Ludo.lv: ‘Ticket to Ride: Europe‘, ‘Galaxy Trucker‘ un ‘Last Night on Earth‘]

Vasarīga situācija Nr 3: Stunda, ko nosist.

Vasaras plānu pārbagātība liek īpaši spēcīgi izjust brīžus, kad gluži vienkārši nenotiek nekas.

Dominion’ un ‘7 Wonders’ lieliski aizpilda šīs tukšās stundas un pusstundas, piedāvājot nesarežģītu, bet tajā pašā laikā aizraujošu nodarbi. Kamēr pirmajā katrs spēlētājs cenšas pilnveidot savu personīgo kāršu kavu, kas simbolizē viņa viduslaiku valdījumus, ‘7 Wonders’ pārceļ spēlētājus brīnišķīgi ilustrētā antīkajā pasaulē, kurā katram jāsabalansē konkurējošas prioritātes – militārais spēks, zinātne, kultūra, tirdzniecība un ražošana.

'7 Wonders' darbībā

Tomēr, ja esat apņēmies iegādāties ‘Dominion’ vai ‘7 Wonders’, izjūtu par pienākumu brīdināt: abas kāršu spēles nekļūst nogurdinošas, tās spēlējot vairākkārt, un var gadīties, ka jūsu Grandiozais Vasaras Plāns atrod sevi prioritāšu sarakstā zem jautājuma: “Vēl vienu?”

[‘Dominion‘ arī Ludo.lv]

* Joprojām pastāv cilvēki, kam skaitļošana un kalkulēšana ir pretrunā ar izklaidēšanos. Pffft.

Advertisements

One thought on “Septiņas vienkāršas spēles trim vasarīgām situācijām

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s