Par mums un par galda spēlēm

Galda spēļu kultūra Latvijā pēdējo gadu laikā ir attīstījusies diezgan ātri. Kopš 2004. gada, kad “Prāta Spēles” izdeva latvisko “Katanas ieceļotāju” versiju, Latvija pieredzējusi ievērojamu skaitu galda spēļu tulkojumu, kā arī savus pirmos galda spēļu veikalus un čempionātus. Tomēr pārsteidzošā kārtā latviskajā interneta vidē galda spēļu blogs vēl nav sastopams.

Šis muļķīgais iztrūkums Latvijas galda spēļu pasaulē lika uz bloga rakstīšanu saņemties Jānim un Lainei – diviem jauniem, elegantiem, inteliģentiem un citādi lieliskiem cilvēkiem, kuri jau kādu laiku interesējas par galda spēlēm. Šajā blogā varat sagaidīt iknedēļas galda spēļu apskatus, kā arī fotoreportāžas no karstajiem punktiem un citus mazāk svarīgus niekus.

Kas ir Laine?

Vārds “Laine” ir cēlies no igauņu valodas un latviski tas nozīmē – “vilnis“. Fun fact – dienā, kad Laine svin savu vārda dienu, to svin arī vīrieši ar vārdu Vilnis. Franciski “Laine” nozīmē “vilna/dzija“. Somijā šis vārds ir plašāk izplatīts kā uzvārds, 7. biežāk sastopamais.

Laine pagājušās vasaras sākumā aizgāja uz “interesantāk vairs nevar būt” randiņu ar Jāni Strodu. Dažas nedēļas vēlāk, Jānis piesardzīgi viņu ievilināja savā alā (bārā “ILoveYou”) un nosēdināja priekšā “Battlestar Galactica” galda spēlei. Lielā sajūsmā viņa nebija, 4 stundas nepārtraukti jākoncentrējas un nevar aiziet normāli uzpīpēt. Bet Lainei patika Jānis un ar laiku sāka patikt arī galda spēles. Nu jau viņa ir paspējusi izspēlēt savu tiesu gan labu, gan sliktu spēļu, piedalīties “Carcassonne” čempionātā 2010. gadā (iegūstot 15. vietu) un ir visai kompetenti informēta par to, kas notiek pasaulē šajā jomā. Tādēļ gan kā morālais atbalsts, gan kā palīdzīga roka, Laine izlēma pievienoties Jānim bloga veidošanā un ik pa laikam iemetīs savu viedokli par kādu labu vai sliktu galda spēli.

Kas ir Jānis?

Jānim ir ievērojami garlaicīgāks un izplatītāks vārds nekā Lainei, tomēr šo trūkumu viņš cenšas kompensēt ar savu galda spēļu mīlestību. Jānim jau no agras bērnības ir paticis spēlēt spēles, tomēr nopietna interese galda spēlēs parādījās tikai pamatskolas laikā, kad viņa nozīmīgākā izklaide bija “Dungeons and Dragons”. Vēlāk lomu spēļu spēlēšanu aizstāja īss flirts ar “Magic the Gathering”, tomēr pēc “Katanas ieceļotāju” parādīšanās pie Latvijas apvāršņa Jāņa intereses nostabilizējās eirospēļu virzienā.

Jānis nav līdz galam pārliecināts, vai fakts, ka pēdējo gadu laikā lielākā daļa pasākumu, kuros viņš piedalījies, ir kļuvuši par galda spēļu pasākumiem, ir vērtējams pozitīvi vai negatīvi, tomēr ir skaidrs, ka, liekot lietā savu entuziasmu šajā blogā, ir iespējams panākt kaut ko vērtīgu (vismaz tiem, kam galda spēles šķiet vērtīgas).

Advertisements

6 thoughts on “Par mums un par galda spēlēm

  • Šodien jau esi otrais, kurš to vēlas un tas priecē. Nevienam no mums nav pret to iebildumu, tikai tā kā šī ir pirmā diena, kad blogs tiek publiskots, mēs vēlāmies vēl paši pie tā pierast. Bet nākotnē noteikti par ko tādu varētu vienoties.

  • Lieliski! Savā Google pārskatā boardgameslv.wordpress.com biju palaidis garām un izskatās, ka nodarbojamies ar to pašu cēlo mērķi – galda spēļu popularizēšanu Latvijā.
   Tāpēc vēlam to pašu veiksmi arī Jums un ar prieku sekosim Jūsu panākumiem. Izskatās, ka esat noturējuši savu entuziasmu – lai tas arī turpinās!

   • Paldies!
    Pirms taisīt savu blogu pētiju resursus par gālda spēlem, un biju parsteigts, kak neatrādu nevienas mājaslapas, tikai dažus rakstus. Labi, ka beidzot parādijās tāds resurs.
    Uzsākt – tas ir tikai viens mazs solis, bet regulāri rakstīt un uzturēt blogu tas ir diezgan nopietni un aizņem laiku. Bet kamēr ir interesantas un aizraujošas spēles ir ko uzrakstīt 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s